KIERUNEK – MAJORKA

Największa wyspa archipelagu Balearów Mallorca jest miejscem, które spełni wszystkie oczekiwania najbardziej wymagających urlopowiczów. Zapewnia tak dużą różnorodność atrakcji, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno ci, którzy lubią aktywnie spędzać czas i ci, którzy marzą o malowniczych widokach i ciepłej wodzie. Majorka to także idealne miejsce na początek rejsu. Znajduje się w środku archipelagu, dzięki czemu można w ciągu tygodniowego czarteru jachtu zwiedzić każdą z sąsiednich wysp. Jachty motorowe wypływając z Mariny Cala d’Or, podczas jednodniowych wycieczek, zabiorą na sąsiednie wyspy: w godzinę na Cabrerę, do 4h na Ibizę, Formenterę, czy Minorcę. Według turystów to raj na ziemi.

 

 

Wyspa Słońca

Sezon urlopowy na Majorce trwa cały rok. Klimat jest typowo śródziemnomorski. Słońce przyjemnie opala nawet zimą, a temperatury rzadko spadają poniżej 15 stopni w najmroźniejszych miesiącach. Wody zimą są spokojne, idealne do rekreacyjnego pływania jachtami. Słoneczna światłoterapia  zapewnia doskonały nastrój i pozytywnie nastawienie, nawet w perspektywie powrotu do szaroburej, jesiennej Polski. Zawsze można przecież polecieć i doładować akumulatory energią słoneczną na Majorce – to tylko 3,5 h lotu z Warszawy do Palma de Mallorca. Słońce gwarantowane jest tam przez cały rok!

 

 

Błękitna flaga

Wyspa jest czysta: na lądzie, w wodzie i w powietrzu spełnione są warunki ekologiczne. Ochrona środowiska jest absolutnym priorytetem. O porządek i czystość dbają wszyscy, dlatego tak imponująco wyglądają porty i przystanie jachtowe. Wody są tak przejrzyste, że można oglądać dno bez maski. Pływanie, kąpiele są prawdziwą przyjemnością. Wszystkie hotele spełniają restrykcyjne warunki ochrony środowiska, a jest ich dużo, bo 90% dochodu wyspy pochodzi z turystyki.

 

 

Bogactwo atrakcji

Na Majorce każdy znajdzie to, co lubi. Jest tu wszystko: sieć ścieżek rowerowych, szlaki górskie do spokojnych wędrówek po Serra de Tramunana (wpisane na listę UNESCO), parki przyrodnicze, skałki wspinaczkowe, jaskinie (np. Jaskinia Smocza Cuevas del Drach – jedna z atrakcji podczas rejsów, w której znajduje się największe podziemne jezioro Europy), klifowe wybrzeża, zabytki kultury, koncerty, tańce. Na Majorce ludzie kochają zabawę i kładą się spać późno, miasteczka
i porty tętnią życiem przez całe noce. Rejsy na Majorce pozwalają na poznanie bogatego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Dlaczego warto wynająć jacht i poświęcić czas na opłynięcie wyspy? Zaledwie pół dnia żeglugi wystarczy, aby zobaczyć archipelag Cabrera, słynący z pięknych zatok oraz bogactwa flory i fauny. Jeden dzień żeglugi należy poświęcić, aby dotrzeć do sąsiedniej Ibizy. Można podziwiać malownicze tereny Balearów – umożliwiają to czartery jachtów na Majorce, które zamawia się także w biurze w Warszawie.

 

 

Plaże

Najpiękniejsza na Majorce jest woda. Niezwykła, turkusowa, czysta i ciepła. Plaże oplatają całą wyspę, jest ich ponad 200 i są bardzo różnorodne: w zatoczkach – ciche i romantyczne, dzikie, z restauracjami i obsługą na wygodnych leżakach pod parasolami, gwarne, z muzyką i atrakcjami dla dzieci, dla nudystów. W większości plaże są piaszczyste, z drobnym, białym piaskiem, ale są też kamieniste. Każda jest inna. Każda jest piękna. Ważne, że wszystkie plaże na Majorce są publiczne
i bezpłatne. Bardzo ciekawie jest zwiedzać Majorkę opływając ją jachtem. Mieszkanie na jachcie, który delikatnie kołysze do snu, działa kojąco, regenerująco, wręcz terapeutycznie. To właśnie dlatego turyści tak chętnie decydują się na czarter jachtu na Majorce.

 

 

Kuchnia

Majorka słynie z wyśmienitej regionalnej kuchni pełnej aromatów i smaków śródziemnomorskich. Historia wyspy wzbogaciła kuchnię o akcenty greckie, włoskie, arabskie i oczywiście hiszpańskie. Z tak czystych wód i ekologicznych upraw może powstać tylko to, co najlepsze. I jest to powód do hucznego świętowania. Pod koniec września trwa Festa des Vermar – święto wina i winiarstwa. Degustuje się młode wino i jest to okazja do doskonałej, tanecznej zabawy. Majorkańska kiełbasa sobrassada też ma swoje święto, bo każdy powód jest dobry do zabawy przy wyśmienitym jedzeniu.

 

 

Marina Cala d’Or

Na Majorce jest ponad 50 portów i 20 tys. miejsc do cumowania jachtów, dlatego nazywa się ją rajem dla żeglarzy. Cala d’Or wyróżnia się wśród miasteczek portowych. Biała architektura, pełna łuków i zaokrągleń, niewysokie domki i hotele wśród zieleni, zaprojektowane są w stylu mauryjskim. Miejscowość jest ekskluzywna, w porcie cumują luksusowe jachty, które można podziwiać spacerując, albo czarterując je. Flotę Active Yacht Clubu tworzą nowoczesne łodzie motorowe w wielkości od 10 do 16 metrów, gwarantujące komfortowy wypoczynek dla 6 osób oraz podróż w jednodniowy rejs dla 12-osobowej grupy. Na jachcie znajdują się łazienki, w pełni wyposażona mesa, salon ze stołem jadalnianym oraz sypialnie. Wnętrza łodzi nie odbiegają od wystroju najlepszych apartamentów hotelowych. Miejsce na górnym pokładzie to prawdziwa strefa relaksu, z której można podziwiać rozciągające się wokół widoki. Zapewniona jest wszelka pomoc wykwalifikowanej załogi, serwis sprzątający, a na specjalne życzenie – kucharz bądź catering na łodzi.

 

 

Warto wybrać się na rejs dookoła Majorki i popłynąć z profesjonalną załogą lub sprawdzić się za sterem. Kreatywny zespół Active Yacht Clubu zaproponuje kierunek rejsu, rożne aktywności oraz zorganizuje plan całego pobytu.

 

Polska:
Active Yacht Club
Aleja Rzeczypospolitej 18 lok. 152
02-972 Warszawa
Tel. +48 883 888 670,
+ 48 664 059 905
http://activeyachtclub.com

Majorka:
Active Yacht Club
Marina Cala d’Or
Avenida de Cala Llonga 2 local 1
07660 Cala d’Or
Tel. +34 629 549 409,
+ 48 664 059 905
http://yatesdor.com