GDY POKÓJ ROŚNIE RAZEM Z DZIECKIEM

Dzieci rosną tak szybko, że ani się obejrzycie, jak Wasza pociecha będzie szła do zerówki lub do szkoły. W życiu „starszaka” zabawa musi zwolnić trochę miejsca innej ważnej czynności, czyli nauce. W związku z tym, w pokoju powinny pojawić się akcesoria i meble, które jej sprzyjają.

 

 


Pokój malucha w prosty sposób można dostosować do nowej sytuacji. Jeśli zainwestowaliście w neutralną bazę i solidne klasyczne meble, wystarczy jedynie wymienić kilka pozycji. Starsze dziecko potrzebuje przede wszystkim dużego, pełnowymiarowego łóżka oraz biurka wraz z odpowiednim krzesłem. Dobrze jest podzielić pokój na strefy: wypoczynku, nauki i zabawy. Ostatnim szlifem będą zmiany dodatków na bardziej „dorosłe” i odpowiadające gustowi dziecka.

 

Miejsce do spania i wypoczynku

 

Chyba wszyscy zgodzimy się ze stwierdzeniem, że łóżko jest najważniejszym wyposażeniem każdej sypialni. Wybierając łóżko dla starszego dziecka pamiętajmy, że musi być wygodne i solidne, powinno starczyć na lata i pasować do wnętrza. Warto również zainwestować w dobrej jakości materac. Jeśli wybieracie meble tapicerowane, polecamy wykonanie ich z tkanin zmywalnych.

 

 

 

Miejsce do nauki

 

Niezbędnym wyposażeniem pokoju dziecka w tym wieku jest oczywiście biurko, krzesło i regał na książki. Wybierając biurko zwróćmy uwagę, aby posiadało szuflady i szafkę – meble bez tych elementów są bardzo niepraktyczne. Dobrym pomysłem jest dodatkowa nadstawka na pulpicie, która jest funkcjonalna i jednocześnie nadaje charakteru.
Czy wiecie, że ok 90% dzieci w Polsce ma problem z wadami postawy? Te dane chyba najlepiej pokazują, że odpowiednie krzesło jest tak ważne jak wygodne łóżko! To siedząc na nim nasze dziecko będzie spędzało czas odrabiając lekcje i przygotowując się do zajęć. Koniecznie musi być dobrze wyprofilowane, miękkie, z oparciem pomagającym utrzymać prawidłową sylwetkę.

 

W nauce pomoże tablica, do której można przyczepić karteczki z informacjami do zapamiętania. Wasze dziecko chętnie zamieści na niej również zdjęcia z przyjaciółmi albo fotki swojego pupila!

 

Miejsce do zabawy

 

Dla dziecka, które dopiero zaczyna swoją przygodę ze szkołą, ważny jest osobny kącik do zabawy i szaleństwa. W takim kąciku koniecznie muszą znaleźć się pojemniki na zabawki, które pomogą utrzymać świat dziecka w ładzie. Kufry meblowe i skrzynie z wikliny są świetnym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają ukryć zabawkowy bałagan. W porównaniu do plastikowych opakowań są eleganckie i pasują do każdego wnętrza. Aby zapewnić dziecku komfort, warto położyć w tej strefie dywanik, który sprawi, że zabawa będzie jeszcze przyjemniejsza, a pokój stanie się bardziej przytulny.

 

 

 

Dekoracje i oświetlenie

 

Dzieciaki kochają przystrajać swój pokój! Czym byłby pokój dziecka bez dekoracji? Z biegiem czasu, gdy dziecko rośnie, można dodatki zastępować innymi, odpowiedniejszymi do wieku i zainteresowań. Czasami wystarczy nawet drobna zmiana, na przykład koloru narzuty na łóżko, czy poszewek na poduszki.
Klasyczne wzory sprawdzą się najlepiej. Nie ulegajcie modzie na motywy z kreskówek, bo bardzo szybko zaczną Was drażnić. Polecamy wróżki, samochody, wzory marynarskie, czy motywy baletowe. Doskonałym rozwiązaniem są również zwierzęta. Wszyscy kochamy zwierzęta, one nigdy nie wyją z mody. Są świetnym motywem na dekoracje: obrazki, grafiki, poduszki, i sprawdzą się w większości wnętrz, a przede wszystkim nadadzą im wyjątkowego charakteru. Przyznajcie się, że sami chcielibyście powiesić je w swoim salonie!

 

 

 

Projekt i aranżacja WNĘTRZ: STUDIO CARAMELLA